ORTACA

Ortaca konum itibariyle ticari potansiyeli yüksek bir ilçedir. 15 dakikada Ortaca’ nın Sarıgerme Plajına, 25 dakika gibi bir zamanda yine Ortaca’ dan  İztuzu Plajına ulaşılmaktadır. Ayrıca 35 dakikalık bir zaman diliminde Aşı Koyuna gidilebilir. İlçemize bağlı bu 3 sahil şeridi gerek doğa, gerek çevre ve deniz temizliği açısından örnek yerlerdendir. Özellikle Sarıgerme Plajı Mavi Bayrağa aday bir sahil şeridimizdir. Burada ki 5 yıldızlı otel ve moteller konaklama açısından büyük önem taşımaktadır.Ortaca İlçe sınırları içerisinde 20 bin yatak kapasiteli otel, motel, pansiyon ve apart mevcuttur. Aşı ve Bakardi , Dişibilmez Koyları el değmemiş doğası bozulmamış, özellikle yat turizmine elverişli bakir koylarımızdandır.

AŞI KOYU

BABA ADA SARIGERME

    Ortaca’ ya bağlı Dalyan Beldemizdeki kanaldan, teknelerle yapılan yolculuk ile İztuzu Plajına gidilebilir. Çevre ilçe ve beldelerdeki yerli halkın yanında, buralardaki turistler tur işletmecilerinin tavsiyesiyle, Cuma günleri Ortaca Pazarına alışveriş için gelmektedir. Bu nedenle Cuma günleri Ortaca Pazarı yabancı turistlerin ilgi alanı olmaktadır.

BAKARDI KOYU

DALYAN İZTUZU PLAJI

Ortaca’ da gezilip görülecek yerlerden bir diğeride, Dalaman Çayı üzerinde bulunan tarihi Atatürk Köprüsüdür. 1934 yılında yapımına başlanan köprü bugün hala ulaşıma hizmet vermektedir. Ortaca Köylerinde Yeşilyurt, Karadonlar ve Osmaniye köyünde Kaunos ve Likya’ lılardan kalma kaya mezarları, surlar ve tarihi kalıntılar mevcuttur. İlçemizdeki Dereköy sınırları içerisindeki  tarihi Medrese binasının kalıntıları; yıllar önce bu bölgenin eğitim ve öğretim merkezi oluşunun kanıtıdır.

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
Ortaca Fm'e reklam vermek için gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

İSTEKLERİNİZ İÇİN ORTACA YAZ BİR BOŞLUK BIRAK 3834'E VEYA 3969'A GÖNDER...
 
 
 

 

 
 
 
 

Anasayfa ·  Hakkımızda ·  Canlı Yayın ·  Yayın Akışı ·  İletişim ·  Reklam ·  Yöremiz ·  Galeri ·  Tarihimiz

© 2009-Ortaca Fm - Bütün hakları saklıdır-Designed by Dalaman Web